pięć cech

Na pewno każdy z nas zastanawiał się lub będzie, po czym poznać, że firma transportowa, jest dobra i można jej zaufać?

Niezależnie od tego czy mamy przed sobą przewóz drobiazgów, małych paczek, kilku kartonów, czy przeprowadzka dotyczy całego biura, magazynu lub całego mieszkania, firma powinna spełniać podstawowe wymagania. W końcu to im powierzamy swój dobytek i nie ważne czy jest on cenny, czy nie, powinien być zawsze tak samo dobrze zabezpieczony i dowieziony do miejsca docelowego na czas?
Zazwyczaj spieszymy się, lub decydujemy na ostatnią chwilę i dzwonimy do pierwszej firmy jaka przyjdzie nam do głowy, lub która ma wolny termin. Zanim jednak tak uczynimy, zastanówmy się chwilę na co zwrócić uwagę i być może chwilę dłużej zastanowić się, komu powierzamy nasz ładunek.

1. Doświadczeni kierowcy

Każda szanująca siebie i klienta firma nie pozwala sobie na zatrudnienie kierowców bez doświadczenia. Sukces firmy najczęściej tkwi w wykwalifikowanej kadrze, która doskonale zna swój sprzęt, trasy a do tego potrafi doradzić klientowi w doborze auta, zabezpieczenia mienia oraz służy pomocą na każdym etapie przeprowadzki, czy transportu. Wykwalifikowani kierowcy to podstawa. Wiedzą jak przenieść paczki, jak je ułożyć i jak pokonać trudną trasę bez szkody dla klienta i bez straty czasu.

2. Wybór samochodów

Liczy się również flota jaką dysponuje firma. Ważne aby móc zmieścić w transporcie wszystkie zaplanowane rzeczy i pakunki, najlepiej w jednym przejeździe aby optymalizować koszty podróży oraz czas na przeprowadzkę czy transport. Dobra firma powinna wysłuchać klienta i wybrać odpowiedni samochód tak, aby przejazd był dla niego najbardziej korzystny.

3. Stan floty

Bezpieczeństwo ma ogromne znaczenie, dlatego proponowana flota powinna być modernizowana na bieżąco i być wyposażona w niezbędną dokumentację, oraz umożliwiać bezkolizyjne dowiezienie transportowanych rzeczy na czas. Dobra flota, to dobry stan techniczny pojazdów, aktualne przeglądy i możliwość wyboru.

4. Fachowa pomoc

To co nas zawsze nurtuje, to czy zostaniemy sami z bałaganem, sprzętami I stertami rzeczy do przeniesienia. Dobra firma transportowa zadba również o klienta z tej strony. Wykwalifikowani pracownicy powinni poinformować o tym, że służą pomocą również z wniesieniem, zniesieniem, demontażem, czy montażem sprzętów. Jeśli cena będzie niska i przystępna, warto z takiej oferty skorzystać. To nam zaoszczędzi dużo czasu I pozwoli uniknąć stresu związanego z przeprowadzką.

5. Organizacja i terminowość

Szanująca się firma na pewno otoczy nas opieką i powie jak sprawnie zadziałać, jak się spakować, jak przenieść rzeczy, żeby całość zajęła jak najmniej czasu. Nasze nerwy na pewno nam podziękują a koszty będą niższe. Dobrą firmę cechuję też terminowość i wywiązywanie się z powieżonych zadań. Przeprowadzka to stresujący moment, a transport zawsze powinien docierać na czas, dlatego upenij się, że firma, do której dzwonisz ustala z Tobą godziny, udostępnia telefon kontaktowy kierowcy i pozwala monitorować na jakim etapie znajduje się wykonanie usługi. Dobra firma ceni nasz czas i na pewno chodzi jak w zegarku. Nie ma mowy o spóźnieniach a już na pewno o braku informacji, jeśli pojawią się jakieś przeszkody.

Kiedy już znamy podstawowe cechy dobrej firmy trabsportowj, na pewno będzie nam łatwiej zdecydować z jakich usług skorzystać, na co zwrócić uwag e aby przeprowadzka była szybka i tania, a transport zawsze dotarł na czas